Pobřeží na východ od Malagy, které zahrnuje města Rincón de la Victoria, Benajarafe, Torrox Costa až po malebnou Nerju je dobrou variantou pro živější oblast jižně od Malagy. Letoviska jsou zde klidnější a nemovitosti cenově dostupnější. 
Rincón de la Victoria leží asi 12 km východně od Málagy. Mezi hlavní lákadla letoviska patří krásná plážová promenáda lemovaná řadou vyhlášených restaurací nabízejících ty nejlepší místní speciality, jako třeba pescaito frito, boqueron a las sardinas. V Rincón de la Victoria najdete vše, co byste mohli potřebovat ke strávení příjemné a pohodové dovolené. Je to středisko vhodné pro rodiny s dětmi, tak i pro mladou generaci, která vyhledává ruch a bujarou noční zábavu. Najdete zde 2 km širokých a rozlehlých pláží tvořených jemným pískem, které mají pozvolný vstup do moře, proto jsou vhodné pro rodiny s dětmi a méně zdatné plavce.
Torrox-Costa je moderní městečko 60 km východně od Malagy. Podél pobřeží se táhne pěší promenáda, kde je v létě řada restaurací a barů s hudbou a prodejními stánky. 10 km odtud se nachází půvabné andaluské městečko Nerja s nádhernou vyhlídkou zvanou „balkon Evropy“. Nad městečkem najdete krápníkové jeskyně přístupné pro návštěvníky. Za návštěvu rozhodně stojí moderním věkem netknutá andaluská vesnička Frigiliána v horách nad pobřežím.