Španělsko je krásná a rozmanitá země s temperamentním národem a nádhernými památkami. Patří k nejvýznamnějším turistickým destinacím světa a dlouhodobě se řadí mezi tři nejnavštěvovanější země Evropy po Itálii a Francii. Vysoká atraktivita spočívá zejména v kombinaci přírodních krás, výborných klimatických podmínek, bohaté historie a velké kulturní nabídky. Za zmínku zcela jistě stojí i skvělá gastronomie.

Díky všem těmto faktorům společně s příznivými cenami si Španělsko získává stále větší oblibu mezi zájemci o koupi nemovitosti, ať už míněnou jako investici k případnému pronájmu, pro zpříjemnění odchodu do důchodu,  či změnu životního stylu. Vyznavači sportu, jako je zejména golf, skateing, cyklistika nebo tenis zde nacházejí celoročně vynikající podmínky. Zde se Váš sen může stát realitou. 

Costa Blanca

Bílé pobřeží je úsek španělského pobřeží pojmenovaný podle bílých vesniček, ležící v provincii Alicante. Je dlouhé 244 km a je lemované četnými plážemi, zátokami a skalisky. Region nabízí 300 slunečních dní v roce, průměrná roční teplota je 20 °C , v moři se dá koupat od dubna do konce října. Léta jsou zde teplá a suchá, zimy mírné a krátké. Bezesporu nejznámějším letoviskem je Alicante, dále pak Benidorm, Torrevieja, Calpe, Denia… V této lokalitě nabízíme velké množství nemovitostí od apartmánů až po vesnické domy, zejména okolo pobřeží s výhledem na moře.

Srdečně Vás zde přivítá a zajistí pro Vás prohlídky vybraných nemovitostí dle Vašich preferencí naše agentka.

Costa del Sol

Slunečné pobřeží zaujímá asi 300 km na jihu Španělska a je ze severu chráněno pohořím, které zabraňuje přístupu chladného vzduchu a deště. Málo srážek, neustálý vánek a příjemné teploty po celý rok udělaly z Costa del Sol nejnavštěvovanější místo Andalusie, neboť se pyšní 300 slunečnými dny v roce, dlouhými krásnými plážemi, čistou vodou, širokou nabídkou zábavy, nákupů, sportu, proslulou španělskou kuchyni a přátelskými místními obyvateli. Milovníci přírody a historie ocení okolní nádhernou krajinu, hory vypínající se nad pobřežím, bílé andaluské vesničky a blízkost historicky zajímavých míst – Málagy, Sevilly, Granady a paláce Alhambry, Cordoby a v neposlední řadě Gibraltaru. Vyznavače sportu a hlavně golfu plně uspokojí velké množství kvalitních golfových hřišť. Navíc zdejší průměrná roční teplota dosahuje 19 stupňů Celsia, takže zimní výbava zde vskutku není potřeba. 

Zde pro Vás zajišťuje prohlídky nemovitostí naše agentka.

Costa del Sol, graf teplot

Baleárské ostrovy

Přírodní krásy, příznivé podnebí i kulturní bohatství jsou neodmyslitelně spjaty s největším z Baleárských ostrovů, s Mallorcou. Mallorca je dovolenkový ráj pod sluncem, které zde svítí více než 300 dní v roce a po velkou část této doby je moře teplé a přívětivé, vane čistý vlahý vzduch. Jsou zde majestátní hory zvedající se přímo od mořského břehu po celé délce severozápadního pobřeží, svěže zelené lesy borovic, stejně jako úrodné roviny se sady mandloní, olivovníků a fíkovníků. Kromě rozlehlých, pozvolna se svažujících písčitých pláží posázených palmovými háji či strmých pobřežních úseků spadajících z úžasných výšek nabízí pobřeží Mallorky i nespočetné množství menších zátok sousedících jedna s druhou, oddělených skalisky nebo kamenitými útesy vybíhajícími do moře. Moře Mallorky je průzračné, skaliska a útesy romanticky malebné a v samém nitru zátok se nacházejí malé písčité pláže, které splní i ty nejnáročnější představy a sny všech milovníků opalování a koupání.

Mallorca je také ostrov stvořený k zábavě, sportu i k poznávání. K zábavě dospělých i dětí zvou vodní parky, delfinárium a další centra, zájemci o noční život si zajisté vyberou z pestré nabídky diskoték, zábavních a nočních podniků či klubů. Milovníci sportu mají možnost využít rozsáhlé nabídky vodních sportů, cyklistiky – silniční i horské, tenisu, golfu – 13 golfových hřišť – nebo i jízdy na koni.

I zde Vám bude k dispozici naše agentka.

Mallorca, graf teplot

Kanárské ostrovy

Na Kanárských ostrovech je možné vše. Každý ze sedmi ostrovů Vám nabízí fascinující a odlišný svět. Od neuvěřitelných pouští k tropickým lesům, od měsíční krajiny k bohatému mořskému dnu. Příjemné kanárské klima, nejmodernější apartmánové komplexy a domy a bezpočet obchodů pro nákupy dle Vašeho přání. Pouhých pár hodin letu a máte to všechno na dosah ruky.

Tenerife

O Tenerife se mluví jako o „ostrovu věčného jara“ díky jeho mírnému podnebí. Ostrov Tenerife je největším z Kanárských ostrovů. Hlavním městem je už od 19. století Santa Cruz, které je zároveň velmi důležitým přístavem.

Tenerife je jako malý kontinent, má tvar trojúhelníku a díky oblastem s různými klimatickými podmínkami se na něm můžete setkat s různými rostlinami i zvířaty. Kde jinde v Atlantiku se můžete koupat v moři nebo obdivovat krásné palmy a rozkvetlé rostliny všech možných barev a ve stejném dni se koulovat v zasněžených horách? Sever ostrova je o něco chladnější, deštivější, ale je neuvěřitelně zelený, všude kam dohlédnete, jsou banánové plantáže, stromy a keře. Květina vánoční hvězda zde roste prakticky jako plevel. Turistická sezona na Tenerife je po celý rok. Nejvyšší sezona je na Silvestra a v období karnevalu. Tenerife je na druhém místě co do velikosti karnevalů, hned po Riu de Janeiro.

Podnebí je velice příjemné, celý rok jarní, přes den se teplota pohybuje mezi 25–29 °C, noci jsou o něco chladnější. Na Tenerife můžete strávit příjemné léto s teplotami na koupání nebo zimu, kdy se poletíte ohřát. Stabilní klimatické podmínky celý rok.

Pro prohlídky nemovitostí a zprostředkování dalších služeb Vám bude samozřejmě k dispozici naše agentka .

Tenerife, graf teplot