Španělsko je krásná a rozmanitá země s temperamentním národem a nádhernými památkami.

Stále více občanů z České republiky využívá příležitosti stát se vlastníkem nemovitosti. Je to země  s nádherným počasím, velikým potenciálem přírodních krás a historických památek, čistým mořem vesměs s písečnými plážemi a pro občany ČR příznivými cenami zboží a služeb v nepoměrně vyšší kvalitě. Dalšími výhodami je blízkost destinace a dobrá dopravní dostupnost - letecky několikrát týdně, zdravotnictví na vysoké úrovni a v rámci EU, nižší imigrace než v okolních zemích EU...

Kupujícími nemovitostí ve Španělsku se čím déle, tím více, stávají občasné jiných států – cizinci a to včetně občanů České republiky a Slovenska. Za rok 2018 cizinci koupili dle místních statistik celkem 15% všech prodaných nemovitostí. Největšími investory byli občané Velké Británie 19,5%, Francouzi 8,6%, Němci 7,5%, Švédi 6,4%, Belgičané 6%, Italové 5,7%, Rusové 5,3%. Zde je zajímavé, že přesto, že považujeme Italy a Francouze za jihoevropany, přesto s ohledem na klíma a počasí v zimních měsících, kupují nemovitosti ve Španělsku.

Díky všem těmto faktorům společně s příznivými cenami si Španělsko získává stále větší oblibu mezi zájemci o koupi nemovitosti, ať už míněnou jako investici k případnému pronájmu, pro zpříjemnění odchodu do důchodu,  či změnu životního stylu. Vyznavači sportu, jako je zejména golf, potápění, turistika,cyklistika nebo tenis zde nacházejí celoročně vynikající podmínky. Zde se Váš sen může stát realitou.