Na prosluněném pobřeží Costa del Sol se rozkládá oblíbené turistické letovisko Benalmádena, které je obklopeno z jedné strany mořem a ze strany druhé horou, odkud je nádherný výhled na město i pobřeží Afriky. Okolí je tedy ideální pro pěší turistiku i cyklistiku.
Benalmádena se dělí na tři části: Benalmádena Pueblo, Arroyo de la Miel a Benalmádena Costa. Pueblo je součástí původní horské vesničky, a je umístěno ve větší vzdálenosti od moře. Vznikla zde nová moderní zástavba, ale i tak si dokázalo udržet svůj andaluský kolorit. Místní obyvatelé žijí v bílých domečcích, jež lemují klikaté úzké uličky. Klid, který zde panuje, dobře kontrastuje s ruchem na pobřeží. Významnou památkou Puebla je hrádek Castillo Colomares.
Arroyo de la Miel je jakési obchodní centrum města a odděluje vesnici na kopci od Středozemního moře. V této části města je poměrně živo a to zejména proto, že se zde nachází oblíbený zábavní park Tivoli World nebo Jardín de las Águilas.
Benalmádena Costa je hlavní turistickou částí letoviska a pyšní se krásnými písčitými plážemi, jež se táhnou v délce až 9 km. Jsou zde dvě velké pláže a několik menších pláží s roztroušenými skalisky. Podél pobřeží vznikla promenáda lemovaná palmami, která je údajně jednou z nejkrásnějších na Costa del Sol. Promenáda končí až v sousedním letovisku Torremolinos, které je vzdáleno cca 3 km. Tato dvě letovisko spolu téměř splývají v jeden celek.Nejvíce zábavy a nočního života, si užijete v atraktivní a moderní Puerto Marině, což je jeden z nejlepších sportovních přístavů na světě s mnoha luxusními jachtami. Najdete zde velký počet restaurací, barů, diskoték a nachází se zde i pohádkové akvárium. K dispozici je vám kasino, noční kluby, golfová hřiště a široká nabídka vodních sportů.